Obroże na kleszcze dla psów.

Lato jest świetną szansą, aby poświęcić czas waszemu czworonogowi. Wyjazd razem z ulubionym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, aby zrelaksować się, w tym samym czasie poświęcając psu chwilę. W letnie miesiącenależy uważać na kleszczach, ponieważ nasze psy są na nie podatne. Psy, potrzebujące sporo ruchu na zewnątrz, na przykład labradory, nierzadko mają kleszcze. Jak możemy ochronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy liczne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długą efektywnością i niską ceną. Są dostępne dla psów różnych wymiarów, dzięki czemu łatwo kupimy średnicę dopasowaną do szyi swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych są olejkami eterycznymi oraz lekami na kleszcze. Te drugie charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość preparatu na kleszcze musi być odpowiednia do wagi zwierzaka, trzeba zatem przeczytać przed nałożeniem, że znaleziona obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące niepachnącymi środkami przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg oraz dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto działają zarówno przeciw kleszczom i na pchły, przez co zapewniają kompleksową obronę pupila. Obroża dla psa działa nawet do 8 miesięcy, a do tego jest aktywna od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami wielu niebezpiecznych chorób zakaźnych, jak na przykład borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki z przyjemnością buszujące w trawie, takie jak labradory, wymagają szczególnej ochrony w formie preparatów na kleszcze, gdyż zarażenie wywołana złapaniem kleszcza wnosi ryzyko utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze chroni ugryzienia zwierzaka przez pasożyta, przez co daje zabezpieczenie przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają pływanie konieczna jest większa profilaktyka, przykładowo w postaci zakropień mających środek na kleszcze lub specjalne szampony działające na kleszcze. Aby uchronić psa podczas letniej wyprawy warto zaopatrzyć się w pewne środki na kleszcze dla psa.

szelki dla psa