Struktura kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryte (występuje też z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnym dnem.
Te kuwety wymieniają się tym, gdyż dla wzoru kociej toalety z zadaszeniem, trudne jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalnych filtrów nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Zarezerwowane one są dla kotów, które lubią kopać, ale uważaj – nie każde koty mogą akceptować je, choć większość zgadza się, ale istnieją wyjątki, które za nic nie chcą wejść.
Lecz w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), która jest najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszystkich kotów. Powinno się zapamiętać o odpowiednim wymiarze. Określone z nich są wyposażone w zakończenie, żeby bez problemu podtrzymywać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która dosłownie czują niechęć, aby wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w miernik ruchu. Po cyklu, który został przez nas ustawiony, bądź po cykliczności, kuweta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zamiata zanieczyszczenia do kontenera, czy też do ścieków. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynny brud zlatuje w dół. Tenże typ kociej toalety egzystuje w dwóch podkategoriach – w których można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które często sprzątają kocią toaletę.

Rozmiary kuwet
Wyróżniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla drobnych kotków nie powinna być za wysoka, bo może pociągać za sobą problem przy wejściu. Gdy tylko kotek już osiągnie 12 tydzień życia, powinno się uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kocią toaletę, stąd to, byleby wysypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kotek lubi rozkopywać i zakopywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, aczkolwiek było u góry napisane – trzeba uważać, bowiem poszczególne kocięta mogą nie akceptować takowych kocich toalet, większość akceptuje, bowiem trafiają się wyjątki.
Gdy nie kręci Cię to, gdy kuweta jest widoczna w Twoim pomieszczeniu, to możesz zdecydować się na zakup mebla, w jakim można wstawić w środek kocią toaletę, gdy nadejdzie taki przypadek, bowiem ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można postawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne z zadaszeniem, jak i również bez daszka.
Powinno się co więcej zaopatrzyć się w akcesoria, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości podobnie jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.
furminator